Kraków, ul.Siemaszki 1 31-201

Problemy z ładowaniem hulajnogi elektrycznej

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób słyszało o takim wynalazku, jak hulajnoga elektryczna. Teraz możemy go zobaczyć praktycznie na każdym rogu ulicy. Hulajnogi elektryczne zyskały tak ogromną popularność głównie dzięki temu, że ich użytkowanie jest przyjazne dla środowiska. Ponadto pozwalają one na szybkie poruszanie się. W godzinach szczytu można nimi pokonać daną trasę szybciej niż samochodem osobowym. Hulajnoga elektryczna jest urządzeniem transportu osobistego, którego najistotniejszym elementem jest bateria. Od rodzaju baterii, w którą wyposażony jest tego rodzaju sprzęt zależy między innymi długość dystansu, który można pokonać na jednym jej ładowaniu. Z jakimi problemami dotyczącymi baterii w hulajnogach elektrycznych możemy się najczęściej spotkać?

Znaki świadczące o problemach z baterią

Okazuje się, że szybkiego uszkodzenia baterii w hulajnodze elektrycznej można uniknąć. Trzeba jednak odpowiednio się z nią obchodzić. Przede wszystkim po zakupie hulajnogi należy przed pierwszą jazdą jej baterię naładować do pełna (wpłynie to korzystnie na jej żywotność). Ponadto należy pamiętać, że częstsze doładowywanie baterii również jest dla niej korzystne. Warto również wspomnieć, że po naładowaniu baterii do pełna należy odłączyć ją od zasilania. Jeśli nie będziemy stosować się do wyżej wymienionych zasad możemy niestety liczyć się z przykrymi konsekwencjami.

Bateria w naszej hulajnodze może wówczas dawać nam sygnały zużycia. Może ona przykładowo rozładowywać się znacznie szybciej niż na początku jej użytkowania (przez co dystans, który można będzie przejechać na jednym ładowaniu ulegnie zmniejszeniu). Stan naładowania baterii może również gwałtownie spadać po wyłączeniu oraz ponownym włączeniu urządzenia. Problem może pojawić się także podczas samego ładowania (np. brak możliwości całkowitego naładowania baterii). Co należy zrobić jeśli spotka nas jedna z wyżej wymienionych sytuacji?

Naprawa baterii w hulajnodze elektrycznej

W przypadku jakichkolwiek problemów z baterią lub jej ładowaniem warto jak najszybciej wybrać się do miejsca, w którym świadczone są usługi z zakresu naprawy i serwisu hulajnóg elektrycznych. W przypadku poważnego uszkodzenia baterii dokonywana jest zazwyczaj jej wymiana. W innych sytuacjach wykonuje się wymianę uszkodzonych oraz starych ogniw. W celu całkowitego zregenerowania baterii specjaliści zajmują się także przeprogramowaniem elektroniki sterującej. Czasami bywa również tak, że naprawy lub wymiany wymaga sama ładowarka.

Kraków, ul.Siemaszki 1 31-201
Serwis hulajnóg
O nasOfertaWycenaGaleria
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 07.00-16.00
Sb-Nd: Zamknięte

DARMOWY KURIER
Naprawa hulajnogi elektrycznej bez wychodzenia z domu! Zapakuj hulajnogę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!
ZAMÓW KURIERA
Translate »