Kraków, ul.Siemaszki 1 31-201

Problemy z oświetleniem w hulajnogach elektrycznych

Oświetlenie w hulajnogach elektrycznych, tak jak i w innych pojazdach poruszających się po ulicach, jest wymagane. Zapewnia ono bezpieczeństwo zarówno ich użytkownikom, jak i innym osobom na drodze. Określone zostały również specjalne przepisy mówiące o tym, jakie konkretnie oświetlenie powinna mieć na wyposażeniu hulajnoga elektryczna. Jest to: przynajmniej jedno światło pozycyjne białe bądź żółte selektywne z przodu, co najmniej jedno pozycyjne czerwone światło oraz czerwony odblask z tyłu, a także po jednym odblasku po bokach (białym lub żółtym). Ponadto wszystkie światła powinny być widoczne z odległości co najmniej 150 metrów. Należy więc bardzo dokładnie kontrolować stan oświetlenia oraz w razie konieczności dokonywać wszelkich niezbędnych napraw. Gdzie można to zrobić? Przeczytacie o tym w tym krótkim wpisie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Oświetlenie w hulajnogach elektrycznych – jego główne zadania

Tak, jak już wyżej zostało to wspomniane, oświetlenie w hulajnogach elektrycznych służy przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. I to właśnie głównie z tego względu należy o nie szczególnie dbać. Dobrze działające oświetlenie może na przykład zapobiec różnego rodzaju kolizjom oraz wypadkom na drodze. Dodatkowo w pełni sprawne oświetlenie pozytywnie wpływa również na komfort jazdy (chodzi tutaj oczywiście o jazdę po zmroku). Widać więc, że stanowi ono szczególnie ważny element wyposażenia hulajnogi elektrycznej. Co powinniśmy jednak zrobić w przypadku jego uszkodzenia? Gdzie najlepiej będzie się zgłosić?

Naprawa oraz serwis hulajnóg elektrycznych

Do uszkodzenia oświetlenia w hulajnogach elektrycznych może dojść na wiele sposobów (na przykład na skutek uderzenia powstałego w wyniku kolizji). Niektórzy użytkownicy chcą czasami dokonać również montażu dodatkowego oświetlenia, aby nadać swojemu pojazdowi niepowtarzalny wygląd. Prace przy naprawie, czy też montażu oświetlenia w hulajnogach elektrycznych są uznawane za stosunkowo łatwe.

Obejmują one często takie etapy, jak: lutowanie, przeprowadzanie przewodów zasilających przez kierownicę oraz wykonanie izolacji. Warto zaznaczyć, że w sytuacji nieumiejętnego montażu oświetlenia może dojść między innymi do uszkodzenia sterownika. Jeśli więc nie znamy się dobrze na tego rodzaju pracach, wówczas lepiej będzie, jak zdamy się na pomoc specjalistów. Z pewnością będą oni w stanie dokonać tego w znacznie krótszym czasie, a dodatkowo również za niewielką opłatę.

Kraków, ul.Siemaszki 1 31-201
Serwis hulajnóg
O nasOfertaWycenaGaleria
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 07.00-16.00
Sb-Nd: Zamknięte

DARMOWY KURIER
Naprawa hulajnogi elektrycznej bez wychodzenia z domu! Zapakuj hulajnogę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!
ZAMÓW KURIERA
Translate »