Kraków, ul.Siemaszki 1 31-201

Wpływ właściwej wymiany opon i dętek na bezpieczeństwo jazdy na hulajnodze elektrycznej

Hulajnogi elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. I nic dziwnego! Pozwalają na stosunkowo szybkie przemieszczanie się bez nadmiernego wysiłku. Podczas ładnych dni stanowią ciekawą alternatywę dla roweru lub środków transportu publicznego. Należy jednak pamiętać, że hulajnogi elektryczne, tak jak każdy inny pojazd, również mogą sprawiać pewne problemy techniczne. Jedną z częstszych usterek są przebite opony. Co może być ich przyczyną?

Konstrukcja opon założonych na hulajnogę

Według różnych źródeł, na hulajnodze można przejechać około 500 km zanim pojawią się problemy z oponami. Po tym czasie jednak możemy złapać przysłowiową gumę. Dzieje się tak m.in. dlatego, że brzegi opony mogą uciskać dętkę, skutkując przebiciem jej.

Wymienianie dętki jest niezbyt opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ po kolejnych kilkudziesięciu kilometrach, problem może powrócić. Lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do serwisu i wymienienie opon na opony lane. Zostając przy standardowych oponach narażamy się na to, że stosunkowo często będziemy się zmagać z uszkodzonymi oponami lub dętką. Szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji.

Powierzchnia, po której jeździmy

Nie da się ukryć, że to, po czym jeździmy również nie pozostaje bez wpływu na stan naszych opon. Wybierając nierówną nawierzchnię znacząco zwiększasz ryzyko tego, że złapiesz gumę. Oczywiście, należy mieć na uwadze fakt, że czasami nie dysponujemy np. równą ścieżką rowerową, po której moglibyśmy przejechać i musimy wybrać chodnik. Zdarza się również, że przebijemy oponę w sposób czysto mechaniczny, np. najeżdżając na ostry kamień lub kawałek potłuczonego szkła. Jeżdżąc na hulajnodze elektrycznej powinniśmy zwracać uwagę na to, czy nawierzchnia po której się poruszamy jest w dobrym stanie. Nie zawsze jednak uda nam się wszystko zauważyć.

Udaj się do serwisu i zmień opony

Jak już wspomnieliśmy, dobrym rozwiązaniem może być wymienienie standardowych opon na opony lane. Są one dużo cięższe i nie ulegają przebiciu. Ich koszt jest nieco wyższy niż standardowych opon, jest to jednak inwestycja, która szybko się zwróci. Jeżeli dużo jeździsz i np. zmieniasz opony lub dętkę po raz trzeci, to możesz być pewny, że za tą samą kwotę kupiłbyś już zestaw dobrej jakości opon lanych.

Decydując się na wymianę ogumienia, zawsze korzystaj ze sprawdzonego serwisu. Założenie nowych opon wymaga specjalistycznego sprzętu i sporych umiejętności. Samodzielnie praktycznie nie da się zrobić tego poprawnie. 

Serwis hulajnóg
O nasOfertaWycenaGaleria
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 07.00-16.00
Sb-Nd: Zamknięte

DARMOWY KURIER
Naprawa hulajnogi elektrycznej bez wychodzenia z domu! Zapakuj hulajnogę, a następnie zamów kuriera, który odbierze ją od Ciebie i dostarczy na nasz adres. My pokrywamy koszt przesyłki!
ZAMÓW KURIERA